Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


HOROSKOP NA KVĚTEN 2022

BERAN

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Berani si zvykli na to, že jejich život není procházka růžovým sadem a že se pořád něco děje. Spousta z nich dokonce stále nové aktivity vyhledává. Beran, který se vyvíjí pozitivně, potřebuje mít pocit, že se neustále něco děje. A květen je nezklame. Hned prvního května by se měli nechat políbit, nejlépe pod rozkvetlou třešní, aby do roka neuschli. Kdo nemá partnera, může se líbat se stromem. Divíte se? Stromy můžete nejen objímat, můžete je také líbat, a dokonce si s nimi můžete povídat. Já ve svých knihách píšu, že stromy jsou mobily do nebe.

Beranům se rozjíždí solární rok. A právě přemýšlejí, jak vydělat víc peněz a jak se dostat do větší hojnosti. Na začátku května jsou stále Slunce, Luna a Uran v konjunkci v Býku. Berany čeká překvapení. Mohlo přijít už v dubnu, nebo přijde právě nyní. Mohou to být také originální myšlenky, nový nápad, nová nabídka.

Mars se bude v první polovině měsíce nacházet v Rybách a pohybovat se bude v blízkosti Neptunu. Berani, Neptun znamená zkreslené situace, iluze. Proto by bylo dobré počkat s důležitým rozhodnutím. Pokud to nepůjde, tak si raději všechno a všechny důkladně prověřte.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve Štíru. Ve hře bude jižní karmický uzel, což znamená, že se projeví nějaká slabost a nedořešená stránka, kterou Berani nemají zpracovanou. Může se to týkat dluhu, a to finančního nebo emočního. Jednání s bankami nebo s úřady by bylo lepší odložit. Když už k tomu dojde, jednejte opatrně. Investice promyslete a zjistěte si co nejvíc informací. Někteří Berani mohou řešit problém kolem sexuality nebo partnera. Všichni Berani by si na sebe měli dávat pozor, ať neudělají nerozumný krok, a taky si pohlídat zdravíčko.

Naštěstí se dne 10. 5. 2022 do Berana přesune Jupiter, který tam bude až do 28. 10. 2022. To je skvělá zpráva. Beranům pomůže všechno překonat a někam se posunout. V Beranu se v květnu pohybuje i Venuše, což je další skvělá zpráva. Berani jsou úžasní, přitažliví, mají větší sexappeal a mohou okouzlit kohokoliv. Kdo pochopí energie tohoto období, bude excelovat, kdo nepochopí, tak ho promarní.

Ve druhé polovině měsíce by se Berani měli zaměřit na reklamu. Pro ty, kteří se chtějí vzdělávat, je to velmi příznivá doba. Berani by měli hovořit, telefonovat, vyřídit vše, co potřebují. A mohli by zorganizovat rodinné setkání. Někteří to již udělali minulý měsíc, ale v květnu by to mohli zopakovat. Berani, a co vaše auto? Máte ho v pořádku? Věnujte mu pozornost. A nepotřebujete náhodou nové?

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. V tomto období už je v Beranu nejen Mars, ale také Jupiter. Berani, využijte toho! To se děje jen jednou za 12 let.

 

BÝK

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Dne 1. května by se Býci měli nechat políbit pod rozkvetlým stromem. Měla by to být třešeň. Kdo neví, kde nějaká třešeň roste, nemusí to řešit. Polibek podle tradice znamená, že člověk příští rok neuschne. Býci ale neuschnou ani bez polibku. Čeká je celkem náročné období. V první polovině května budou ještě pod vlivem nejdůležitějšího novoluní v tomto roce, a to novoluní v Býku. A tak si to zopakujeme.

Novoluní ve znamení Býka proběhlo dne 30. 4. 2022.

Na toto novoluní Býci nikdy nezapomenou. Celkově měsíce duben a květen roku 2022 budou pro mnoho Býků zlomovým obdobím. V době novoluní udělají Slunce, Luna a také Uran konjunkci. Uran je těleso, které do života přináší nepředvídatelné situace, zvraty, překvapivé zprávy, ale také nové myšlenky, které se mohou v budoucnu ukázat jako geniální.

Každá taková akce samozřejmě způsobí, že budou muset Býci něco změnit. A Býci mění neradi. Mají rádi své pohodlí, jsou rádi v zajetých kolejích. To ale neznamená, že nechtějí jít za lepším. Chtějí! A když je to možné, také jdou. Býci se často brání radikálním změnám. A protože pořád doufají, že vše dopadne dobře, přehlédnou občas signály, že je dobré umět včas odněkud odejít nebo něco opustit.

V tomto období budou v konjunkci také Venuše, Jupiter a Neptun. Býci se budou zabývat tím, že by chtěli patřit mezi nějaké lidi. Nebo chtějí potkat někoho významného; někoho, kdo je zaujme nebo jim pomůže. Většina Býků takového člověka nebo takovou skupinu potká. Nebo se objeví někdo z minulosti. Býci, jděte všude tam, kam budete pozváni. Dávejte si ale pozor na přetvářku a na klam. Jste nyní úžasní a otevírá se před vámi nový svět. Vidíte ho?

Býci dlouhodobě řeší, jak se pracovně posunout. Jak se stát autoritou pro okolí. Jak lépe vycházet s autoritami jiných lidí. Autorita je například šéf, ale také úřad, vláda nebo silný člověk. Aby se člověk mohl autoritou stát, aby mohl být pracovně úspěšný, je k tomu potřeba umět si domluvit ty správné podmínky. A Býci budou cítit, že je potřeba některá pravidla změnit.

Býci si uvědomí, jak důležité jsou smlouvy, jak důležité jsou papíry a že je důležité mít vše písemně. Než ale Býci něco podepíšou, měli by si to řádně rozmyslet, prostudovat a zjistit si veškeré okolnosti. Někdy totiž špatně podepsaný papír může způsobit v životě komplikace. Býci by si také měli uvědomit, že se nemohou spoléhat na sliby ostatních. Písemně je písemně. A Býci by neměli slibovat něco, co sami nemohou splnit.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. To je silný úplněk, emoce budou na pochodu. Venuše se nachází v Beranu, což je zvláštní postavení. Býci budou muset přemýšlet o svém partnerství. A také o tom, zda spolupracují s těmi správnými lidmi. Měli by se rozhodnout do 28. 5. 2022, protože potom se Venuše přesunuje do znamení Býka. To je super, protože Venuše je vládnoucí planeta Býků, a tak jim hodně pomůže.

Jupiter se dne 10. 5. 2022 přesune do znamení Berana. Býkům přinese tato pozice hodně témat na přemýšlení. A bude potřeba také přemýšlet, zda výdělky jsou adekvátní pracovnímu nasazení. Mají zjistit, zda nejde vydělat více peněz. Třeba tím, že člověk změní práci nebo si nějakou práci přibere.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. V Býku se v tomto období nachází Merkur, který dělá aspekt na Pluto. Býci, pozor na to, co řeknete. Vaše slova teď dokážou změnit okolnosti kolem vás, a tím i váš osud. Víte, že slovo má velkou moc, že?

 

BLÍŽENCI

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Na začátku měsíce budou Blíženci ještě stále pod vlivem novoluní v Býku, které proběhlo na konci minulého měsíce. Jejich myšlenky jsou zvláštní, rozporuplné. Mysl je rozpačitá ze situací, které se okolo nich odehrávají. A protože se blíží období nových začátků, je potřeba udělat si rekapitulaci: s čím jsem spokojený a s čím spokojený nejsem. Které lidi a které situace ve svém životě chci a které nechci. Možná se otevře nějaký problém, možná bude někdo Blížence pomlouvat. Mohou se ozvat úřady. Ale vše slouží k tomu, aby si Blíženci udělali v životě pořádek, vyčistili stůl a připravili se na novou cestu.

Dne 10. 5. 2022 se Jupiter přesune do znamení Berana. Pro Blížence tak začíná období, které bude trvat několik měsíců a povede je k novým lidem. Do nového společenství, mezi nové lidi. Blíženců si někdo všimne. Ti, kteří pracují pro veřejnost, zažijí velký úspěch.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Je to nejmagičtější úplněk. Již od pradávna se traduje, že má kouzelnou moc. Myšlenkám, které se rodí v tomto období, je potřeba věnovat velkou pozornost. A Blíženci mohou mít zvláštní nápady nebo předtuchy.

Merkur dělá konjunkci se Sluncem a nachází se v Blížencích. Merkur je doma, protože Blížencům vládne. Sice je retrográdní, to znamená že couvá, ale jeho vliv je na svět Blíženců velmi intenzivní. Retrográdní – zpětný pohyb – může znamenat, že se budou rušit smlouvy nebo zdržovat různé situace, které je potřeba vyřídit. Mohou se kazit přístroje nebo elektronika. Říká se, že v tomto období je dobré zálohovat si práci, aby nezmizela data. Blížencům bude mozek pracovat naplno. A jestli je něco bude zdržovat, je to jen a jen proto, aby měli více času na přemýšlení.

Navíc si mají v květnu zkontrolovat zdravotní stav. Jít na preventivní prohlídky, něco vylepšit na svém životním stylu. Blíženci, zdraví máme jen jedno a je potřeba si ho hýčkat. Blíženci se dají do pořádku, připraví se, zapracují na své psychice, aby byla silná. Začnou si ještě víc věřit. Udělají si plány a všechno rozjedou ­– a to na konci května a v červnu, protože dne 30. 5. 2022 proběhne nejdůležitější novoluní v roce.

Bude to novoluní ve znamení Blíženců – čas nových začátků, plánů a nového rozjezdu. Já se o tomto novoluní rozepíšu u horoskopu na červen 2022. Přestože je květen, Blíženci, podívejte se na prognózu na červen. Je pro vás důležité znát ji nyní, protože některé věci se již dějí.

 

RAK

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Raci, je tady květen. To je lásky čas. Nezapomeňte se nechat políbit pod rozkvetlou třešní, abyste neuschli. Polibek vám dodá energii, protože většina Raků se ráda líbá. Nejlepší to je samozřejmě s tím, koho člověk miluje. Láska je věc složitá a Rakům vládne Luna. Jsou citliví, někteří přecitlivělí, a tak berou spoustu věcí příliš osobně a reagují na ně emocionálně.

Připomeňme si, že se znamením Raka prohání Černá Luna. Ta se v tomto měsíci podívá na to, co se skrývá ve vztazích Raků. Na světlo vyjdou všechny věci, které nejsou v pořádku. Všímaví Raci již v minulosti zaznamenali, že je potřeba něco řešit a vyřešit, ale byli zaměstnáni myšlenkami na rodinu a na bydlení, a tak na to neměli tolik času. Někteří Raci navíc museli řešit a budou muset vyřešit problém s nějakou ženou.

Dne 10. 5. 2022 se Jupiter přesune do znamení Berana. Raci budou moci zhodnotit nové věci, které se naučili. Čeká je pracovní postup nebo nový druh práce. Nemusí se to projevit hned, na vybudování vyšší pozice budou mít Raci několik měsíců.

V květnu budou řešit partnerské vztahy a vztahy s dětmi. Obojí je velmi důležité. Raci, kteří partnera mají, by se měli nad svým vztahem zamyslet a udělat kroky k upevnění. Některým Rakům se bude zdát, že jejich vztah již nefunguje tak, jak má. Raci budou taky řešit své děti. Je zajímavé, kolik Raků mívá problémy se svými potomky. Je to většinou proto, že jako rodiče nesouhlasí se způsobem života svých dětí. A protože každý Rak je nebo kdysi byl dítětem, mohou se projevovat i problémy s některým z rodičů. Je to proto, že se Raci narodili s úkolem dobře zvládnout rodinné vztahy.

Dne 16. 5. 2022 proběhne nejmagičtější úplněk v roce 2022. Bude to úplněk ve Štíru. Traduje se, že tento úplněk má magickou moc. Vše, co se děje pod jeho vlivem, je kouzelné a magické. O tom by mohli vyprávět naši předkové. Vše, co člověk v tomto období sní, vypije, řekne a prožije, je velmi důležité.

Luna bude v konjunkci s jižním karmickým uzlem. Někteří Raci zažijí zvláštní druh emocí. Mohou prožít příběh, který znají, a nemusí to být z těchto životů. Mohou ho prožít na vlastní kůži, slyšet o něm nebo ho vidět. Prožitky by neměli Raci držet v sobě, měli by si o nich povídat s okolím. A hlavně by si měli spoustu věcí ujasnit v sobě.

V životě se někdy radujeme a někdy prožíváme zklamání. Raci, neberte si věci příliš osobně a nevytvářejte si žádné domněnky. Však vy víte, jací jste. Někteří Raci dostanou zprávu, která je nepotěší. Raci se mohou dozvědět, že je někdo pomlouvá. Možná je někdo zklame. Nějaký člověk v okolí Raků může prožívat nelehkou situaci. Raci se zamyslí a začnou řešit svůj život. Budou toužit udělat něco jinak. Když se člověk rozhodne pro změnu, má si ji sice promyslet, ale nemá jenom mluvit. Má jednat.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. Toto novoluní má za úkol komunikovat, psát, mluvit, žádat, propagovat se. A k Rakům se blíží změna. Raci, mluvíte o svém životě? Přemýšlíte o svém životě? Nebo zbytečně řešíte jiné lidi?

 

LEV

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Máme tady květen. Máj – lásky čas, hrdliččin zve ku lásce hlas. Lvi, doufám, že vás prvního května políbí někdo pod rozkvetlou třešní. Klidně použijte i jiný strom. Pokud zrovna nemáte po ruce někoho, kdo by vás líbal, vyjděte ven, vyhlídněte si někoho, kdo jde kolem, a polibte ho sami. A úplně nejlepší varianta: vyberte si strom, obejměte ho a polibte ho. Vyslovte své tajné přání. A to se uskuteční, protože stromy jsou mobily do nebe.

Doma se každý den dívejte do zrcadla a říkejte si: jsem schopný člověk. Jsem šikovný člověk, jsem kreativní a zasloužím si jen to nejlepší. Jste v období, ve kterém se něco zásadního již stalo, nebo to v brzké době přijde: povýšení, nová práce, zhodnocení nebo začátek podnikání. Lvi, čeká vás pár týdnů, ve kterých vám vesmír nabídne nové možnosti, jak se prosadit.

Dne 10. 5. 2022 se přesune Jupiter do znamení Berana. Nastane období, ve kterém se budete učit spoustu nových věcí. Můžete si plánovat semináře, školu, nebo se vzdělávat v tom, co vás baví. Ještě nikdy nebylo vzdělávání tak snadné, jako je v této době. A protože Jupiter je planeta rozmachu a rozletu, někteří Lvi budou toužit po cestách do zahraničí. Ať už je to na dovolenou, pracovně, nebo za někým na návštěvu, puzení bude hodně silné. Lvi, kteří pracují ve školství, na internetu nebo kolem knih a časopisů, zažijí úspěch.

O Lvech je známo, že milují děti, a to nejen ty své. Rozumí si s nimi a dokážou pochopit jejich duši. Aby se Lvi cítili dobře, je vhodné zaměřit pozornost na domov a na způsob bydlení. Domov je místo, kde na člověka někdo čeká. Kde má člověk svoji postel: když si do ní lehne, zapomene na všechny starosti světa. Domov je místo, kde je plná lednice, kde je uklizeno a kde je bezpečí.

Někteří Lvi milují, když mají doma pracovnu. Pracovna je důležitá hlavně pro ty, kteří mohou pracovat z domova. Lvi, kdyby se náhodou vyskytl problém s nějakou ženou, který budete muset řešit, tak ho vyřešte bravurně, a hlavně: žádný stres. Stres způsobuje vrásky. Vy potřebujete vypadat krásně a být kreativní.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Je to nejmagičtější úplněk v roce. Má kouzelnou moc. Lvi, co takhle si přičarovat to, po čem toužíte? Luna udělá konjunkci s jižním karmickým uzlem. Na vaše emoce zapůsobí vzpomínka z minulých životů, něco, co už jste prožili. Když se kolem sebe rozhlédnete, podívejte se na lidi, kteří vás obklopují. Jsou velmi důležití, protože podle toho, jaký druh lidí vás obklopuje, poznáte, jací jste a co máte řešit.

Do života přicházejí takoví lidé, kteří vás posunují vpřed, ale také lidé, kteří vám škodí. Na vás je rozhodnout se, mezi které lidi se zařadíte a jaké lidi si do svého života pustíte. Jestli máte dobré kamarády, tak zorganizujte nějakou společnou aktivitu. Pravých přátel bývá jako šafránu a je potřeba si jich vážit. Ideální je, když jsou vašimi přáteli rodinní příslušníci a lidé, se kterými pracujete. Jestli budete chtít, můžete v tomto období vyniknout. Někdo si vás všimne a pomůže vám. Můžete dostat ocenění. Zkrátka zazáříte.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. To má na starosti komunikaci, psaní, učení, řešení a vyřizování záležitostí. Jestli máte auto, zkontrolujte jeho stav, čekají vás cesty.

 

PANNA

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Říká se, že máj je lásky čas. Panny by se měly zabývat láskou velmi intenzivně. Jde o lásku k sobě. Rok 2022 je vede k tomu, aby o sebe více pečovaly. Aby se věnovaly svému zdraví. V každé Panně je kus léčitele. Panny mají vztah k bylinkám, ke zdravému stravování a k přírodě. Panny jsou zemské znamení, takže milují zemi a vše, co vyplodí a co z ní pochází. Čím jsou Panny starší, tím víc si uvědomují, jak je důležité zdraví.

V první polovině roku si měly Panny udělat pořádek ve vztazích, a to nejen na osobní úrovni, ale také na té pracovní. Měly si sjednat nové podmínky a prosadit situace, po kterých touží a které jim vyhovují. Panny si měly vytvořit lepší podmínky pro život. Některé podepsaly důležité smlouvy nebo uzavřely dohody. Kdo to neudělal, ještě se tak stane dodatečně. Pannám v tom pomáhal Jupiter, který se nacházel v Rybách.

Dne 10. 5. 2022 se Jupiter přesune do znamení Berana a přinese Pannám na několik měsíců období, kterému se říká investiční. Bude to o penězích a o majetku. O tom, jak si udělat pořádek ve vlastnictví, které Panny sdílí s někým jiným. Nebo o tom, co Panny vlastnit chtějí.

Panny procházejí obdobím, ve kterém touží víc se vzdělávat. Měly by se naučit nové dovednosti a získávat nové informace. Vzdělávání je oblast, do které nyní Panny patří. V té se jim bude dařit. Některé Panny budou řešit člověka nebo téma, které se bude týkat ciziny. Panny se ale většinou drží doma. Cestování a poznávaní nových zemí je však také zajímá. Ale málokdy opouštějí svůj dům a půdu na delší dobu. Některé Panny změní názor na život, na dobu a na společenské dění. A některé Panny se začnou víc věnovat duchovnímu rozvoji nebo nějaké nové filozofii.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Je to hodně magický úplněk. Panny by si měly vzpomenout, že babky kořenářky na úplněk ve Štíru sbíraly bylinky, protože věděly, že mají kouzelnou moc. Také kámen, který si Panny pořídí v době tohoto úplňku, by měly nosit u sebe, aby jim přinesl štěstí. A štěstí budou Panny potřebovat. Merkur se nachází v Blížencích a dělá textil na Jupiter v Beranu.

Panny budou konzultovat něco v bankách nebo kolem majetku. Budou přemýšlet, jak získat víc peněz. Nejlepší cesta k tomu, jak získat víc peněz, je buď najít si novou práci nebo požádat o povýšení či o větší plat. Některé Panny si nedokážou říct o víc peněz, nevěří si. Ale přesně toto životní období je učí, že si mají věřit. Mají se naučit vycházet jak s vedením, tak s okruhem svých spolupracovníků. Mají se naučit nekritizovat okolí, ale chválit. A mají se naučit vážit slova. Vyjadřovat se jen o tom, kdo je přítomen. Slovo může potěšit, ale také vyvolat problém. Panny, které mají auto, by si ho měly dát do pořádku. Čekají je cesty. A na cestách by Panny měly být opatrné.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. To má na starosti komunikaci. Panny by měly psát, žádat, telefonovat, vyřizovat, probírat. Jestli budou přemýšlet o nějaké nové nabídce, neměly by se bát, protože se vše naučí.

 

VÁHY

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Říká se, že máj je lásky čas. Pro některé Váhy to bude pravda pravdoucí. A některé Váhy budou po lásce toužit. Nyní je čas udělat směrem k lásce aktivní kroky. Komunikovat, být aktivní a snažit se. Hned prvního května by měly Váhy někoho popadnout a políbit pod rozkvetlou třešní. Kdo nemá v okolí třešeň, neměl by propadat panice. Líbat se můžete pod jakýmkoliv rozkvetlým stromem. Najít strom by měli všichni, protože jméno měsíce května je odvozené od toho, že kolem vše začíná kvést.

Váhy mají a budou mít příští měsíce hodně o vztazích a taky o tom, jak se k nim chová jejich okolí. Zda je uznává a zda si Váhy umějí vydobýt výhodné podmínky, aby mohly žít život, o jakém sní. K tomu, aby oslnily své okolí, jim pomůže Venuše. Ta se pohybuje ve znamení Berana. Navíc se do Berana dne 10. 5. 2022 přesune také Jupiter. Váhy mohou navázat nový vztah. Navázat novou formu spolupráce. Potkat nového společníka. Domluvit si lepší plat, lepší podmínky. A mohou také zlepšovat něco na svém vzhledu.

Když se člověku daří, vychází z něj zvláštní energie. Říká se, že člověk září. A Váhy, které umí žít, budou v květnu zářit. Některé Váhy si užijí zajímavé sexuální zážitky. A protože Váhy jsou romantické, tak i při sexu dbají na příjemné prostředí. Spousta těchto jedinců je zaměřená na svíčky a různé talismany. Váhy milují luxusní a krásné prostředí. Sladěné a útulné.

Váhy, vy ale momentálně řešíte také ekonomiku. Pozornost Vah by měla být stále zaměřená na finance, na majetek, který s někým vlastní nebo by vlastnit chtěly. Váhy touží po tom, aby se měly dobře, aby si mohly koupit to, po čem touží. A tak přemýšlí, jestli vydělávají dostatek. V tomto období je to správná úvaha.

Váhy potřebují být v práci uznávané, mít kvalitní podmínky a mít práci, která je naplňuje a baví. Váhy, které jsou v práci nespokojené, udělají zásadní rozhodnutí. Změna proběhne buď okamžitě, anebo později, ale v květnu ji Váhy naplánují. Váhy si budou muset v tomto období uvědomit, zda umějí hospodařit s financemi, zda je někdo nevyužívá a zda si mohou koupit to, po čem touží. Všechno se ale koupit nedá. To Váhy vědí. Kdo to neví, ten to zjistí. Jsou v životě hodnoty, na které jsou i penízky krátké.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. To je velmi magický úplněk. Má kouzelnou moc. Váhy si mohou udělat kouzlo na zlepšení zdraví, na posílení psychiky. Na lásku a na to, aby se jim dařilo vyniknout. Když někdo něco chce, měl by o tom hodně mluvit a psát. Když někdo chce v něčem vyniknout, měl by se učit nové věci. Vzdělání je důležité. Aby měl člověk větší přehled, měl by se zajímat o život v cizí zemi. Váhy mohou naplánovat nějakou cestu nebo se ozvat někomu, kdo žije v cizině. Možná se ozve někdo jim.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. To má na starosti komunikaci, psaní, učení, řešení a vyřizování záležitostí, dopisy a zprávy.

 

ŠTÍR

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

A je tady květen. Byl pozdní večer – první máj. Večerní máj byl lásky čas, hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. Štíři by spíš než borový háj měli hledat kvetoucí třešeň a nechat se pod ní políbit, aby neuschli. V první polovině roku 2022 většina z nich řeší lásku. Lásku s partnerem, lásku a vztahy s dětmi a také lásku k sobě. Škoda, že není tradice, že si člověk má vzít zrcadlo a políbit sám sebe, klidně pod kvetoucím stromem.

Polibek je krásná a energetická věc. Polibkem má člověk říkat „Miluji tě.“ Jsou ale i falešné polibky, polibky lidí, kteří k sobě nic necítí. Ty by měly vymizet ze života. Podle líbání zjistíte, zda člověka přitahujete, nebo zda se přetvařuje. Když city nejsou takové, jaké mají být, pozná se to na líbání, které je divné nebo není vůbec. Myslím samozřejmě polibky na rty, protože existuje i mnoho polibků na jiná místa.

Květen je měsíc, ve kterém Štíry čeká ten nejdůležitější úplněk v roce 2022. Úplněk ve znamení Štíra proběhne dne 16. 5. 2022.

Úplněk ve vlastním znamení je vždy tím nejsilnějším úplňkem v daném roce. Je to období, kdy Slunce a Luna stojí v opozici, což je napěťový aspekt. Rozum a emoce jdou proti sobě. Člověk něco cítí a něco by chtěl, ale rozum diktuje a říká něco zcela jiného. Úplněk ve Štíru je mimo jiné jedním z nejmagičtějších úplňků v roce. Už v dávné historii mu byly přisuzovány kouzelné vlastnosti. Říkalo se, že když probíhá úplněk ve Štíru, probouzí se různé bytosti, které svými kouzly působí na lidi. Také babky kořenářky za úplňku ve Štíru chodily trhat některé druhy bylin, protože tvrdily, že bylinky nasbírané v tomto období mají kouzelnou moc. Bylinky zázračně uzdravovaly, probouzely lásku a dávaly svému uživateli obrovskou moc.

A přesně tento měsíc budou Štíři postaveni před důležité rozhodnutí. Nemusí ho udělat hned, ale rozhodně si mají všimnout, že něco v jejich životě není v pořádku. Měli by se to snažit změnit. Mars a Neptun dělají konjunkci ve znamení Ryb. Štíři mohou mít pocit, že v jejich vztazích není vše o upřímnosti. Neptun a jeho pozice upozorňují na zkreslování faktů a taky na to, že někdo neříká pravdu nebo se nechová podle toho, co říká. Lidé často něco říkají, ale něco jiného dělají. Štíři by to měli prokouknout.

Pluto dělá trigon na Slunce. Štíři najednou zjistí, že některé dohody nebo smlouvy uzavřené v minulosti neplatí tak, jak by platit měly. Štíři už vědí, že je potřeba si v každé životní oblasti hlídat podmínky, za jakých fungují. Vědí, že nemají věřit slibům, ale faktům. A vědí, že všechno důležité má být uzavřeno písemně. Jestliže budou někteří Štíři řešit podepisování smluv, měli by být opatrní, dobře číst a s někým se poradit.

Štíři jsou šikovní lidé. Umějí-li svou práci, jsou v ní výborní. Většina z nich umí vydělávat peníze. Většinou zvládnou finanční a majetkovou krizi, která je během života čeká. Vyjdou z ní posíleni. Štíři vyjdou posíleni z každé situace. Jsou často přirovnáváni k ptáku fénixovi, který zemřel a opět ze svého popela povstal.

Štíři se dostávají do období, kdy bude ve hře majetek a vlastnictví. Budou se tímto tématem muset zabývat. Zejména majetkem, který sdílejí s někým jiným. Jestli mají vše splaceno a zda mají vše v pořádku v bankách. Štíři, chcete investovat? Už jste to udělali?

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. Pluto udělá trigon na Slunce v Býku. Štíři se mohou na něčem dohodnout.

 

STŘELEC

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Dne 1. května by měli Střelci volat do nebe slovo láska. Mají najít rozkvetlý strom, popadnout partnera a políbit se, aby neuschli. Kdo nemá partnera, může políbit strom. Stromy jsou mobily do nebe. Květen je měsíc, ve kterém by měli Střelci přemýšlet, co víc udělat pro své zdraví a naplánovat si preventivní prohlídky. Znamení Střelce je znamení velmi pohyblivé – tito jedinci se rádi a často pohybují. Rádi cestují, sportují a objevují neznámo.

Tomuto znamení jsou přiřazena stehna a kyčle. Nohy, stehna i kyčle umožňují pohyb do všech stran. Díky síle svalů a ohebnosti kloubů je člověk nezávislý a svobodný. V životě je důležitá prevence. U Střelců se častěji než u jiných znamení objevují problémy se svaly, kyčelními klouby, křečovými žilami. Může je trápit ischias a bolesti zad. Pohyb a aktivita jsou proto velmi důležité. Tito jedinci mají pečovat o svá játra, dýchací cesty a slinivku břišní. Proto je důležité věnovat zvýšenou pozornost stravě.

Střelci mají rádi dobré jídlo a pití. A rádi hostí ostatní, když na to mají. Hlavně rodinu a přátele. I když navenek vypadají tito lidé vyrovnaně, opak je pravdou. Často to bývá jen maska, pod kterou skrývají nervozitu a obavy z budoucnosti. Aby bylo tělo silné, je třeba pozitivně myslet a hodně se smát. Smích je jeden z nejúčinnějších léčebných prostředků. Tito lidé mají rozporuplnou povahu, střídají se u nich stavy radosti a pohody se stavy deprese a smutku.

Právě květen je měsíc, ve kterém budou někteří Střelci pochybovat. O čem? Může se jednat o nějakého člověka, nebo se jim nebude líbit, kam se ubírá situace v jejich životě. Střelci budou rekapitulovat a přemýšlet, a rozhodnou se, že změní to, co jim nevyhovuje. Přestože se většina Střelců snaží myslet pozitivně, vše se tak lehce proměnit nedá. Proto začnou spřádat nový plán. Mohou se dozvědět zprávu, která je nepotěší. Mohou se dozvědět, že je někdo pomlouvá nebo že jim někdo nepřeje. Takové situace mají Střelci tendenci zlehčovat a nebrat příliš vážně. Je vhodné meditovat. Kdo ještě necvičí ráno pozdrav slunci, měl by začít.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Je to ten nejmagičtější úplněk v roce, který i bylinky a kameny nabíjí kouzelnou mocí. Střelci by měli na tváři vyčarovat úsměv a použít svůj šarm. U každého řešení, u každého jednání. Jupiter se dne 10. 5. 2022 přesunul do znamení Berana a dělá trigon na Lunu ve Štíru. Střelci, je vše v pořádku kolem vašeho partnera? Jaké cítíte emoce v souvislosti se svým vztahem? Poslouchejte sami sebe a naplňte své emoce.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní v Blížencích. Jupiter udělá konjunkci s Marsem v Beranu a Střelci budou muset rozhýbat své vztahy.

 

KOZOROH

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Kozorohové, dne 1. května popadněte někoho, koho máte po ruce, a polibte ho pod rozkvetlou třešní, abyste do roka neuschli. Popadněte nejlépe partnera a udělejte to, protože potřebujete nejen abyste neuschli, ale taky potřebujete navýšit své energie. Jste v období, ve kterém řešíte partnerské vztahy. Partnerství je velká dřina. Najít pravého partnera je těžké, a udržet si zdravé partnerství je ještě těžší. Podaří se to těm, kteří se snaží, nemyslí jen na sebe a starají se, aby dobře bylo oběma.

Samozřejmě to nefunguje, když je snaha pouze z jedné strany. Snažit se mají oba dva. Když má člověk v životě kvalitního parťáka, měl by si toho vážit. A měl by mu věnovat dostatek času. Když někdo druhému věnuje dobrovolně a rád svůj čas, potom mu toho dává opravdu hodně. Vztahy, ve kterých na sebe dva lidé nemají čas, buď už nejsou vztahy, anebo pozvolna končí.

Stejné jako je to s partnerem, je to také s dětmi. Většina Kozorohů se stará, aby z jejich dětí něco bylo. Jsou ale i sobečtí Kozorohové, kteří se se svými dětmi nebaví. Je to většinou kvůli majetku nebo kvůli tomu, že se jim nelíbí způsob života jejich dětí. Ale těch je mnohem méně. Zodpovědní Kozorohové se snaží, aby z jejich dětí něco bylo, protože moc dobře vědí, že děti jsou pokračovatelé rodové linie.

Kozorohové by se měli naučit vycházet nejen s dětmi, ale také s jejich partnery. Kdo si znepřátelí partnera svého dítěte, založil si na velký problém. Největší trest je, když je zamezen přístup ke vnoučatům nebo k dítěti. Kozorohové vědí, že jejich děti jsou samostatné jednotky a že si musí v životě poradit. Většina Kozorohů neměla lehké dětství ani život. Proto ví, že každý problém člověka posiluje a každé vítězství zvyšuje sebedůvěru.

Dne 10. 5. 2022 vstupuje Jupiter do znamení Berana a bude se tam pohybovat s menší přestávkou až do 16. 5. 2023. Takže skoro rok. Celou tuto dobu budou mít Kozorohové čas na to, aby upevnili své rodinné prostředí. Aby se postarali o harmonické vztahy v rodině. Aby si zvelebili své bydlení. Aby si pořídili bydlení nové, takové, po kterém touží, nebo aby upravili bydlení stávající. Kolem bydlení musí být jasné vlastnické vztahy. Kozorohové si budou dávat do pořádku vztahy se ženami. Může to být matka, tchyně, dcera, snacha, teta, sestra, babička, zkrátka nějaká žena.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. Saturn udělá kvadraturu na Lunu ve Štíru a Slunce v Býku. Mohou se zkomplikovat vztahy s partnerem, s přítelem nebo s kolektivem, ve kterém se Kozorohové nacházejí. Kozorohové vědí, že je velmi důležité, jací lidé je obklopují. Ale někdy se stane, že je někdo zklame. Na zklamání od okolí jsou Kozorohové zvyklí a s přibývajícím věkem si dávají stále větší a větší pozor. Pozor na lidi, pozor na sliby, a hlavně pozor na majetek. Kozorohové chtějí všechno písemně. A to, co vyžadují od jiných, by měli také dodržovat.

Někteří Kozorohové se rozhodnou, že odejdou nebo že by odejít chtěli ze společnosti, ve které se pohybují. Jiní zase přitvrdí a dají si ještě vyšší cíle. Kozorohové jsou zvyklí vítězit. I když prohrají, tváří se, že vyhráli, a to je správné. Člověk je tím, s kým se stýká, je takový, jak o sobě mluví a projevuje se tak, jaký je uvnitř. Přestože se někteří lidé snaží své pravé já skrývat před světem, jsou situace, kdy to nejde a pravda vyjde na povrch. Proto je velmi důležité vážit slova. Uvědomovat si, co člověk říká, s kým hovoří. I přesto, že Kozorohové mají někdy velmi uštěpačné poznámky, sami bývají na svou osobu velmi hákliví. Kdo se chce ubránit Kozorohům, musí se naučit, že na tvrdý pytel patří tvrdá záplata.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. To má na starosti komunikaci, psaní, vyřizování záležitostí. Je vhodné řešit různé problémy a jednat. Saturn dělá kvadraturu na Merkur v Býku. Je čas se správně rozhodnout a probrat to s partnerem nebo s dítětem. Kozorohové, a co zdravíčko?

 

VODNÁŘ

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

Máme tady květen a začíná to zajímavě. Stejně jako všichni okolo, také Vodnáři budou hledat rozkvetlý strom, pod kterým by se mohli políbit se svým partnerem. Nejlepší je třešeň, ale kdo ji nemá po ruce, může využít i jiný strom. Říká se, že kdo se na prvního máje políbí pod rozkvetlou třešní, tak do roka neuschne. Vodnáři neuschnou ani náhodou. Naopak, ti rozkvetou a budou zářit – jako vždy.

Vodnáři, kteří zaměřili pozornost na rodinu a udělali něco pro zlepšení rodinných vztahů, budou mít nyní relativní klid na to, aby si vyřešili problémy v práci. Někteří Vodnáři budou mít problém, jiní naopak dostanou odměnu. Všichni by ale měli vyřešit vnitřní pocit, který jim napovídá, zda jsou v práci spokojeni, či nikoliv. Celý rok 2022 totiž chce po Vodnářích, aby v práci povýšili, aby vydělali víc peněz, aby našli práci snů.

Právě v květnu vesmír Vodnářům napoví, zda jsou pracovně na tom správném místě, anebo je na čase přemýšlet o změně. Vodnáři se mají naučit vycházet dobře s autoritami. Nevím, jestli se Vodnářům líbí heslo, že šéf má pravdu, i když ji nemá, ale někteří z nich se nyní přesvědčí, co tato věta znamená v praxi. A nemusí jít jen o šéfa v práci, ale třeba o nějaký úřad, o panovačného partnera, o rodiče nebo o někoho jiného.

Vodnáři by měli zvolit diplomatický přístup, usmát se, pokývat hlavou a v duchu si myslet, že si to stejně udělají podle sebe. Vodnáři touží, aby byli pro druhé autoritou. A Vodnáři autority milují. Ani ne tak jako vedoucí, ale spíš jako partnery a kamarády. Vodnáři milují lidi, kteří něco znamenají a kteří mají známosti. Jsou s nimi rádi v kamarádském vztahu. Situace nemusí být komplikovaná, rozhodně ale Vodnáře posune vpřed. Komplikace zažijí jen nespolehliví Vodnáři, kteří nedrží své slovo a nemají disciplínu. Ale vy mezi ně nepatříte.

Dne 16. 5. 2022 proběhne úplněk ve znamení Štíra. To je nejmagičtější úplněk v roce. Má kouzelnou moc a pod jeho vlivem se dá čarovat. Luna dělá trigon na Jupiter. Jupiter už se opět přesunul do znamení Berana. Vodnáři, teď byste měli někomu říct kouzelná slova. Například: „Jsi úžasný, miluji tě, vážím si tě, záleží mi na tobě, spolehni se na mě, jsem rád, že tě mám.“ Taková kouzelná slovíčka dokážou zázraky. Každý má někoho, komu by to měl říct. Mohou to být děti, rodiče, ale může to být také partner.

V květnu by měli Vodnáři věnovat velkou pozornost partnerským vztahům. Někdy si člověk partnera neváží, dokud se něco nestane. Potom přijde problém nebo ztráta. Teprve pak si člověk uvědomí, koho měl vedle sebe. Vodnáři, vy se nyní soustřeďte na to, aby vaše láska toho druhého nabíjela. Ne aby ubližovala, ne aby přinášela rozčilení nebo slzy. Ten, koho milujete, se má ve vaší přítomnosti hlavně smát. A s vámi, Vodnáři, bývají sice i starosti, ale legrace, to je vaše.

Někteří Vodnáři se zatouží zamilovat. Zkrátka by chtěli prožít nové vzrušení. Tak proč ne? Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. Saturn dělá kvadrát na Merkur. Vodnáři, co doma? Je tam klid?

 

RYBY

Květen 2022 – zapisujte si do svého deníku

Úplněk ve Štíru 16. 5. 2022

Novoluní v Blížencích 30. 5. 2022

A máme tady květen. Začátek měsíce je pro Ryby slibný. Venuše je v konjunkci s Jupiterem a s Neptunem. Ryby mohou milovat a snít. Protože je květen, tak by se měly Ryby na prvního máje líbat pod rozkvetlou třešní. A protože polibků není nikdy dost, tak by se měly líbat pod každým stromem, kolem kterého ten den projdou. Líbání je nádherná věc, a když se odehrává mezi dvěma lidmi, kteří se milují, potom je to super. Polibek je vzájemné předávání energií, je to informace o blízkosti, kterou mezi sebou líbající se lidé mají.

Je zvláštní, jak málo lidí si uvědomuje, že nejen polibek, ale také sexuální akt je vzájemné předávání energií. Proto by se měly obě tyto aktivity odehrávat z lásky. Ryby ale v letošním roce neřeší jen lásku. Řeší hlavně sebe. V květnu je čeká nejmagičtější úplněk v roce, a to úplněk ve znamení Štíra. Ryby jsou intuitivně založené, dokonce i ty, které tvrdí, že to není pravda, mají velké napojení na světy, které nejsou v naší realitě.

Úplněk ve znamení Štíra proběhne dne 16. 5. 2022. V ten den se země pohne. Pohne se také svět fantazie, snů a předtuch, protože Mars v Rybách udělá konjunkci s Neptunem. To je silný aspekt, který může přinést buď geniální nápad, anebo velký omyl. Navíc se Jupiter přesunul z Ryb do znamení Berana a bude nyní Ryby učit, jak ještě lépe zvládat finanční inteligenci. Jestliže v tomto období cestujete, dávejte na cestách pozor. Jestliže se někdo nachází v zahraničí, radím vám opatrnost. Jestliže Ryby někoho v cizině mají, nyní musí vystupovat velmi diplomaticky, aby nedošlo k omylu, k nedorozumění, k nějaké nepříjemnosti.

Ryby, které nedořešily něco na úřadech, asi dostanou výzvu, nebo budou intuitivně cítit, že je potřeba dát do pořádku všechny papíry. Ryby se mají soustředit na svou rodinu, protože se v ní něco děje. Může se jednat o rodinnou akci, možná někdo do rodiny přibude nebo někdo odjede. Ryby jsou ve fázi, ve které se mají učit nové věci, přemýšlet o škole, o kurzu. Vzdělaným lidem totiž patří svět. A protože se ve znamení Ryb nachází Mars, který nás nutí k nějaké aktivitě, tak by se Ryby měly řídit hesly „spěchej pomalu“ a „práce kvapná, málo platná“. Ať už člověk řeší cokoliv, vždy je důležité, jak se cítí doma, jakou má rodinu a jak bydlí. Ryby by měly zaměřit pozornost nejen na zkvalitnění úrovně svého bydlení, ale také na rodinné vztahy. Dát si do pořádku vztahy se ženami, a to nejen s těmi v rodině, ale také v práci, zkrátka všude.

Dne 30. 5. 2022 proběhne novoluní ve znamení Blíženců. To má na starosti komunikaci, rozmlouvání, naslouchání, reklamu, vzdělávání se a učení se novým věcem. Ryby, máte doma pracovnu? Máte čas na rodinu? A má čas rodina na vás? Ne? Tak to okamžitě řešte. Protože samota je velmi zlá. Ale to vy víte.